معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به اینکه هم اکنون در سطح استان ۲۱۳ کیلومتر پروژه بزرگراهی تعریف شده است ، گفت: برای تکمیل پروژه های بزرگراهی کردستان ۱۰۶۵ میلیارد تومان اعتبار...
1399/3/22    
بازدید: 137
۱۰۶۵  میلیارد تومان اعتبار برای بهره برداری از پروژه های بزرگراهی کردستان مورد نیاز است
معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به اینکه هم اکنون در سطح استان ۲۱۳ کیلومتر پروژه بزرگراهی تعریف شده است ، گفت: برای تکمیل پروژه های بزرگراهی کردستان ۱۰۶۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی کردستان، عطاالله ایرانمنش اظهار کرد: با کارهای خوبی که در چند سال گذشته در راستای ساخت بزرگراه و ارتقای مسیرهای اصلی استان به چهار خطه انجام شده ، در حال حاضر در استان کردستان ۳۲۵ کیلومتر بزرگراه زیر بار ترافیک رفته است.
ایرانمنش ادامه داد: برای بهبود وضعیت وشاخص های برخورداری از بزرگراه در صورت تامین اعتبار ۶۰ کیلومتر راه بصورت چهار خطه در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید وبرای تکمیل و بهره برداری از آنها ۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز میباشد .
وی خاطر نشان کرد: آنچه امروز در استان کردستان با حمایت های مدیران در سطح کشوری و استانی انجام میشود ارتقای راه های فرعی به اصلی و بهبود شاخص ها در این حوزه و هم چنین ارتقای راه های اصلی به چهار خطه و بزرگراه است که به همین منظور اولویت بندی و هدف گذاری های لازم نیز صورت گرفته و برای رسیدن به این مهم طرح های متعدد راهسازی در جای جای استان در حال اجراست که میتوان به پروژه های سنندج – مریوان ، بیجار –دیواندره ، بیجار –زنجان ، احداث چهار خطه گردنه صلوات آباد ، سقز- مریوان ، سقز- بانه ، کامیاران – سروآباد و کرمانشاه به میاندوآب اشاره کرد .