مدیر کل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به پیشرفت 80 درصدی پروژه احداث راه اصلی بانه-مریوان از اتمام آن درصورت تأمین اعتبار لازم خبر داد.
1399/2/20    
بازدید: 192
⭕️ اتمام پروژه ساخت راه اصلی بانه به مریوان 25 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
مدیر کل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به پیشرفت  80 درصدی پروژه احداث راه اصلی بانه-مریوان از اتمام آن درصورت تأمین اعتبار لازم خبر داد.
در رابطه با این پروژه محمدصدیق ثابتی اظهار کرد: پروژه بهسازی و ارتقای جاده بانه به مریوان به راه اصلی در دستور کار این اداره کل بوده و  اقدامات خوبی نیز تاکنون انجام گرفته است.
ثابتی در این خصوص گفت: طول این پروژه از شهر بانه تا دوراهی دواب (تقاطع جاده سقز – مریوان ) 50 کیلومتر است که عملیات راهسازی 40 کیلومتر آن به اتمام رسیده و تنها 10 کیلومتر از مسیر باقیمانده است.
وی اذعان کرد: 10 کیلومتر باقیمانده نیز به اعتباری در حدود 25 میلیارد تومان نیاز دارد که امیدواریم در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز  در آینده نزدیک بتوانیم از این پروژه بهره برداری نموده و کار ارتقای مسیر بانه به مریوان از راه فرعی به اصلی به سرانجام برسد.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان همچنین از تعریض 5 کیلومتر از ورودی شهر بانه به مریوان و ارتقای آن به چهارخطه به عنوان یکی از پروژه های فعال در حوزه شهر بانه خبر داد و گفت اتمام این پروژه نیزنیازمند30 میلیارد تومان اعتبار است.