در پی انتشار مطلبی تحت عنوان «جـوابیـه روابـط عمـومی شـهـرداری منطقه سه در پی خبر کذب و بی اساس در ارتباط با پـل برقـی میـدان آزادی در فضای مجازی» که بدون کمترین پاسخ، حاوی کلی گویی و تهدید رسانه سوال...
1399/1/5    
بازدید: 244
⭕️ اتهام نشر اکاذیب و تهدید نشریات قانونی به شکایت از سوی شهرداری منطقه سه سنندج
⬅️ در پی انتشار مطلبی تحت عنوان «جـوابیـه روابـط عمـومی شـهـرداری منطقه سه در پی خبر کذب و بی اساس در ارتباط با پـل برقـی میـدان آزادی در فضای مجازی» که بدون کمترین پاسخ، حاوی کلی گویی و تهدید رسانه سوال کننده-در کانال شهرداری-، به اطلاع می رساند:
⬅️ رسانه‌های جمعی به عنوان یک نهاد اجتماعی و مدنی همواره از عوامل و متغیرهای مهم در بحث نظارت بر محیط و حراست از آن از طریق اطلاع‌رسانی، آگاهی بخشی، پرسش، تحلیل و تفسیر و نقد رویدادها بوده‌ و هستند.
⬅️ چنین واکنشی - تهدید به شکایت، فرافکنی و کلی گویی- در مقابل پرسش در خصوص وضعیت اسفناک‌ و بلاتکلیف پل عابر پیاده میدان مرکزی شهر سنندج از سوی شهرداری این شهر، که با پرسش های اساسی در حوزه عملکرد روبه رو است، نمی تواند پذیرفتنی و راهگشا باشد.
⬅️ چاره کار چیزی جز “پاسخگویی صادقانه، صریح و شفاف و به دور از مغلطه به مطالبات شهروندان نیست” و چنین اتهاماتی به نشریات به عنوان یک نهاد اجتماعی نمی تواند پاک کننده صورت مسائل باشد.
⭕️ در چنین فضایی؛ اتهام زنی و تهدید به شکایت به نیت ایجاد فضای سکوت منتقدانی که در چهارچوب قانون نقد و مطالبه گری می کنند کارساز نبوده و بیانگر تفکری بیگانه با “پاسخگویی و حقوق شهروندی” است که برای مدیران یک دستگاه خدمت رسان همچون شهرداری - که می بایست در خط مقدم پاسخگویی به مطالبات شهروندی باشد-، آفتی جدی محسوب می شود و البته چنین رفتار هایی به هیچ وجه نمی تواند مانع از بیان مطالبات به حق شهروندان در خصوص ابتدایی ترین امکانات شهری گردد.