فروشندگان: فقط ثبت‌نام می‌فروشیم! قیمت ۱۲۰ میلیون تومان
1398/10/8    
بازدید: 233
 مسکن ملی در دست دلالان
 علی مختاری آذر (اتحادیه مشاوران املاک):
در زمان ثبت نام طرح ملی مسکن، رصدهای لازم را در این خصوص انجام دادیم و آغاز زمان شروع ثبت‌نام با ۴ سیستم رایانه‌ای و با اینترنت پرسرعت برای ثبت‌نام اقدام کردیم که متأسفانه حتی موفق به باز کردن سایت نشدیم و پس از ساعاتی متوجه شدیم این ثبت‌نام پس از ۲۰ دقیقه به اتمام رسیده است!
فروشندگان: فقط ثبت‌نام می‌فروشیم!
قیمت ۱۲۰ میلیون تومان
 اگر چه مسکن ملی - که پس از سالها انفعال و سکوت دولت تدبیر و امید در حوزه تولید مسکن توسط محمد اسلامی کلید خورد- به دلیل تجارب ناموفقِ گذشته در ورود دولت ها به حوزه تولید انبوه مسکن، نتوانست امیدی در دل هزاران نیازمند مسکن ایجاد کند اما به همان اندازه “سرعت غیر قابل باور در تسلیم بازار مسکن ملی به دلالان” توانست تعجب همگان را بر انگیزد.
 با گذشت مدت کوتاهی از اعلام ثبت نام طرح مسکن ملی در کشور، امتیاز ثبت نام انجام شده در این طرح به بنگاه های معاملات ملکی کشیده شدند و در میان دلالان دست به دست می شوند.
 جدای از انتقادات به ساز و کار ثبت نام در این طرح که بر معیار سرعت شبکه و لابی! صورت گرفته است، چنین شرایطی در دلالی شدن بازار مسکن ملی حتی قبل ورود به مرحله اجرا، به روشنی نشان دهنده دو موضوع «نیاز  انباشته شده بازار به مسکن» -که در چند سال گذشته تولید آن متوقف بود- و« ساختار دلالی بازارهای کشور است».